Skip to content

Category: Classical

Tscho Mnje Gore - Pali Féléus & Gipsy Band - Zigeunerorkest Zigeunerkapelle (CD, Album)

9 thoughts on “ Tscho Mnje Gore - Pali Féléus & Gipsy Band - Zigeunerorkest Zigeunerkapelle (CD, Album)

  1. Dec 05,  · Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: [email protected] Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar , Tirane.
  2. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare jesdoctchicwhaniltesthapsringgaselbreli.coinfo jesdoctchicwhaniltesthapsringgaselbreli.coinfo shqiptaria balkanweb jesdoctchicwhaniltesthapsringgaselbreli.coinfo bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim.
  3. Policia e Bulqizës ka zbardhur në kohë rekord ngjarjen e rëndë të ndodhur pas mesnate në Krastë të Martaneshit, ku nga një breshëri kallashnikovi mbeti i plagosur rëndë një fëmijë vetëm 6 vjeç.Sipas Bluve të Bulqizës, në orët e para të mëngjesit ësht.
  4. Policia kantonale në Thurgau, të dielën në autostradën A7, drejtim Kreuzlingen, ka kapur një shofer i cili po ngiste veturën e tij me një shpejtësi prej km / h. Shoferi me Seat Leon ishte një gjerman 34 vjeçar nga kantoni i Basel-Landschaft. Në emër të prokurorit, makina ishte konfiskuar, siç është bërë e ditur [ ].
  5. “Fëmijën tim ta mbajë shteti se është jetim”. Kjo ka qenë deklarata befasuese e një babai për djalin e tij, ndërsa u përball sot live me ish-bashkëshorten në studion e emisionit ‘Me zemër të hapur’ në ‘News24’.
  6. Denisa, vajza e Gëzimit: Kam ardhur të përballem sepse kam dëgjuar fjalë tepër ofenduese që domosdoshmërisht personi që ka folur në atë mënyrë do të mbajë përgjegjësi. Gruaja e Gezimit. Sonila, bashkëjetuesja: Çfarë karakteri ke ti moj, ti je qelbësirë. Denisa, vajza e Gëzimit: Të lutem, nga e di ti se si jam unë Flora, gruaja e ligjshme e Gëzimit: Nuk lejoj të.
  7. Grupa Sarajevo Gipsy Band osnovana je godine. Ideja osnivanja ove grupe bila je novi način pristupanja tradicionalnoj romskoj muzici u Sarajevu. Sastav Sarajevo Gipsy Band čine profesionalni muzičari koji su svoje iskustvo imali prilike stjecati u različitim sastavima kao .
  8. Prania më e madhe e një proteine që i shëron mushkëritë e quajtur amfiregulinë mund të jetë arsyeja se pse meshkujt shërohen nga gripi më shpejt se femrat, sipas një studimi në qelizat e minjve dhe të njeriut. Shkencëtarët në Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health besojnë se mund të zhvillohen trajtime të rejaLexo.
  9. Gjilan – Në Gjilan ka nisur shënimi i Javës Ndërkombëtare të Njeriut me Shkopi të Bardhë. Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë hapjes ka deklaruar se është i nderuar që sot po shënojnë Javën e Shkopit të Bardhë për komunitetin dhe për të gjithë, për mundësi të barabarta. “Ne duhet të .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *